Eкоорганизации от България и Сърбия излязоха на протест пред МОСВ
по случая с мина „Караманица" в Босилеград, както и от издаденото разрешение нова мина да започне да проучва възможностите за добив на злато в Злогош.
Според организаторите на протеста, функционирането на тези мини ще отрови водите в общините Кюстендил, Трекляно и Земен, а замърсяването на българското течение на Струма с тежки метали е въпрос на време.
С повече подробности можете да се запознаете тук.
Още Новини
22/ 06/ 2026
На 20.06.2026г. напусна този свят нашият уважаван колега инж. ВЛАДИСЛАВ ТАНЕВ СТРАХИЛОВ
19/ 06/ 2026
Доклад за работно посещение на българска делегация в гр. Рим, Италия, 26-28 май 2026
29/ 04/ 2026
Материали от Редовното отчетно общо събрание на НПС ЕАСТ, 2026 г.
29/ 04/ 2026
Резултати от Кръгла маса на ЕССЕ-ЕСЕС "Как да строим по-добре?", проведена на 21.04.2026 в ЕП