Писмо от МРРБ до областните управители
Камарата на архитектите в България сигнализира МРРБ за незаконосъобразна практика в общините - кметове на общини да сключват с проектанти безвъзмездни проектантски договори за устройствено планиране на общи устройствени планове. В тях няма ясно фиксиран краен срок за предаване на ОУП. Срещу "безвъзмездното" предоставяне на услуги проектантски колективи получават право да изготвят всички подробни устройствени планове на територията на съответната община.
Във връзка с писмото от председателя на КАБ арх. Петко Йовчев относно сключването на такива проектантски договори между общински администрации и проектанти, зам.-министърът на регионалното развитие и благоустройството Савин Ковачев е изпратил писмо до областните управители (с копия до КАБ и КИИП), с което се изразява пълна подкрепа на становището на Камарата на архитектите в България срещу създалата се незаконосъобразна практика. Пълният текст на писмото може да видите от тук.
Още Новини
22/ 06/ 2026
На 20.06.2026г. напусна този свят нашият уважаван колега инж. ВЛАДИСЛАВ ТАНЕВ СТРАХИЛОВ
19/ 06/ 2026
Доклад за работно посещение на българска делегация в гр. Рим, Италия, 26-28 май 2026
29/ 04/ 2026
Материали от Редовното отчетно общо събрание на НПС ЕАСТ, 2026 г.
29/ 04/ 2026
Резултати от Кръгла маса на ЕССЕ-ЕСЕС "Как да строим по-добре?", проведена на 21.04.2026 в ЕП